Fundacja Chefs For Kids

Fundacja Chefs For Kids to dużo więcej niż Fundacja. Jej głównym celem i misją jest organizowanie i niesienie pomocy wszelkiego rodzaju dla młodzieży i dzieci, w szczególności: krzywdzonych, zaniedbanych, opuszczonych przez zagubionych rodziców i opiekunów.

Szanowni Państwo,

Każdego roku według najświeższych raportów NIK, około 7000 wychowanków opuszcza różnego rodzaju placówki wychowawczo – opiekuńcze w naszym kraju. Dla dużej części wychowanków z rodzin zastępczych, domów dziecka, i innych placówek wychowawczych, próby wejścia w dorosłość po osiemnastym roku życia nie kończą się najlepiej. Powiększają kolejki bezrobotnych w urzędach pracy i pobierają zapomogi z opieki społecznej. Wielu rezygnuje i wraca z powrotem do pieczy zastępczej, blokując miejsca dla młodszych. Powodem jest przede wszystkim brak mieszkań i pracy oraz mizerne świadczenia finansowe, jak również szereg błędów i zaniedbań systemowych.

Fundacja Chefs For Kids to dużo więcej niż tylko Fundacja. Dziś jesteśmy bardzo dumni, że kolejny raz poprzez naszą determinację, wytrwałość, konsekwencję w działaniach i zaangażowanie wielu fantastycznych ludzi. Cieszymy się że możemy oficjalnie otworzyć nowe drzwi, które dla wielu dzieci i młodych osób w naszym kraju, pozostawały do tej pory tylko i wyłącznie w sferze marzeń. W dniu 21.06.21 r. oficjalnie złożyliśmy podpisy w kancelarii notarialnej zatwierdzając statut oraz akt fundacyjny. Natomiast dzień później dokonaliśmy rejestracji wniosków do wpisu KRS. Już tylko mały krok dzieli nas byśmy mogli rozpocząć działalność fundacji. Wierzymy, że nasz nowatorski program szkoleń w dziedzinie szeroko pojętej gastronomii pozwoli wielu młodym ludziom spełnić swoje marzenia. Jednocześnie kształtując ich samych w dorosłym już życiu.

Fundacja Chefs For Kids – cele statutowe

Głównym celem i misją powołanej przez nas Fundacji jest organizowanie i niesienie pomocy wszelkiego rodzaju dla młodzieży i dzieci. W szczególności: krzywdzonych, zaniedbanych, opuszczonych przez zagubionych rodziców i opiekunów. Nieodpowiedzialnych, obciążonych nałogami rodziców bądź opiekunów, którym zostały odebrane bądź ograniczone prawa rodzicielskie. Znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Przebywających w domach dziecka lub innych placówkach opiekuńczo -wychowawczych, bądź też opuszczających takie domy lub placówki.

Dla nas to dużo więcej niż tylko Fundacja. Jesteśmy bardzo dumni, że kolejny raz poprzez naszą determinację, wytrwałość, konsekwencję w działaniach i zaangażowanie wielu ludzi. Możemy oficjalnie otworzyć nowe drzwi, które dla wielu dzieci i młodych osób w naszym kraju, pozostawały do tej pory tylko i wyłącznie w sferze marzeń. Nasze forum internetowe The Chef’s to wielu wspaniałych i zaangażowanych ludzi reprezentujących grupę zawodową Gastronomii Polskiej. Członkami naszej grupy są przede wszystkim cenieni szefowie kuchni, czeladnicy, mistrzowie piekarscy, czy mistrzowie cukiernictwa. Co więcej są wśród nas również: nauczyciele zawodowi, instruktorzy, psychologowie, oraz inne osoby i podmioty gospodarcze reprezentujące wiele branż związanych z rynkiem spożywczym w naszym kraju i po za jego granicami. Wszyscy mamy jeden cel, którym jest pomagać!

Fundacja Chefs For Kids – projekt Akademia Kulinarna

Żeby w pełni móc realizować cele statutowe fundacji, zdecydowaliśmy się na uruchomienie pierwszej w Polsce Akademii Kulinarnej z pracowniami dydaktycznymi do nauki w zawodach PIEKARZ, CUKIERNIK, KUCHARZ dla młodzieży opuszczającej domy dziecka i inne placówki wychowawcze.

Dla kogo i dlaczego?

W naszej Akademii Kulinarnej oraz zaprzyjaźnionych placówkach na terenie całego kraju, wraz z wykwalifikowaną kadrą nieodpłatnie będziemy szkolić młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej, jak również pomagać w usamodzielnianiu się po opuszczeniu domu dziecka, i innych placówek opiekuńczo wychowawczych w zakresie bezpiecznego startu w dorosłe życie. Wszyscy podopieczni Fundacji będą mogli szkolić, uczyć się, i zdobywać doświadczenie pod bacznym okiem instruktorów, szefów kuchni, mistrzów piekarstwa i cukiernictwa w zawodach Kucharz, Piekarz i Cukiernik.

Już dzisiaj chcemy wszystkim Wam z całego serca podziękować za wsparcie. To dzięki Waszej pomocy możemy znacznie przybliżyć się do zrealizowania zakładanych celów. Wierzymy, że to między innymi dzięki Waszemu wsparciu, będziemy mogli pomóc ukształtować zawodowo wielu młodych ludzi. Chcemy otwierać im szeroko drzwi, żeby bezpiecznie i odpowiedzialnie mogli wejść w dorosłe życie i zdobywać świat.

Zapraszamy do współpracy firmy produkcyjne oraz przedstawicieli sektora branży piekarniczo-cukierniczej. Kontakt: Tomasz Dolata – tomasz@chefsforkids.pl, tel. 537 039 184.

Zespół Fundacji Chefs For Kids

Czytaj także: Droższa mąka, droższy chleb! Dlaczego?

Produkty

Loading...

Sklep

Cukiernictwo i Piekarstwo (prenumerata)

Cukiernictwo i Piekarstwo (prenumerata)

169,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Lody Inspiracje 2020

Lody Inspiracje 2020

28,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Cukierniczo-piekarskie receptury 2021

Cukierniczo-piekarskie receptury 2021

75,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Dekoracje cukiernicze. Krok po kroku (e-book)

Dekoracje cukiernicze. Krok po kroku (e-book)

59,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz