POLAGRA

Poznaliśmy datę targów POLAGRA 2022. Najważniejsze wydarzenie branży spożywczej i sektora HoReCa rozpocznie się 26 września i potrwa trzy dni.

Podobnie jak w ostatnich latach, na ekspozycję targów POLAGRA 2022 złożą się salony: FOOD, FOODTECH i HORECA. Cała branża spożywcza będzie mogła spotkać się w jednym miejscu i tym samym czasie.

POLAGRA rośnie mimo pandemii

Edycja POLAGRA 2022 odbędzie się w dniach 26-28 września 2022 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Targi POLAGRA, które odbyły się w październiku 2021 roku udowodniły, że branża spożywcza i sektor HoReCa potrzebują spotkań na żywo. Mimo trudnego roku, doświadczania pandemii, zorganizowaliśmy trzydniowe wydarzenie, które przyciągnęło wystawców i zwiedzających z Polski i z zagranicy – przypomina Dariusz Wawrzyniak, dyrektor grupy produktów Grupy MTP, odpowiedzialny m.in. za targi POLAGRA. Rozmowy z wystawcami i zwiedzającymi skłoniły Grupę MTP do podjęcia wyzwania i organizacji wydarzenia o jeszcze większej skali. Oznacza to trzy dni rozmów, inspiracji, wymiany doświadczeń. Tym samym jest to szansa na nawiązanie i podtrzymywanie kontaktów biznesowych, promocję polskiej żywności, branży spożywczej i HoReCa.

POLAGRA: czego można się spodziewać?

Oprócz ekspozycji podzielonej na trzy salony, nie zabraknie paneli dyskusyjnych, debat. Pojawią się także szkolenia dla przedstawicieli różnych sektorów szeroko rozumianej branży spożywczej i gastronomicznej. Zawsze były to – i zawsze pozostaną – integralne i bardzo ważne elementy targów POLAGRA. To one pozwalają na wymianę doświadczeń i poznanie aktualnych problemów, barier i szans na jakie napotykają polskie i zagraniczne firmy czy przedsiębiorstwa tego sektora. Wśród nich nie może zabraknąć Kongresu POLAGRA EXPORT MEETING przeznaczonego m.in. dla polskich producentów z sektora spożywczego czy przedstawicieli instytucji państwowych wspierających polski eksport produktów spożywczych. Nie może zabraknąć również ekspertów z firm doradczych, agencji badawczych oraz przedstawicieli zagranicznych firm dystrybuujących żywność.

POLAGRA pełna konkursów

Na przyszłoroczną edycją powraca także KULINARNY PUCHAR POLSKI – najbardziej prestiżowy konkurs dla mistrzów kuchni. W roku 2021 jego finał nie mógł się odbyć z powodu pandemii. Odwoływano wówczas konkursy nominowane, w których wyłaniani są finaliści. Obecnie część konkursów nominowanych już się obyła, a kolejne są planowane. Mamy przekonanie, że we wrześniu 2022 roku ich zwycięzcy spotkają się w Poznaniu podczas wielkiego finału. Liczymy na to tym bardziej, że będzie to jubileuszowa dwudziesta edycja Kulinarnego Pucharu Polski – stwierdza Dariusz Wawrzyniak.

W czasie trwania Polagry, odbędą się też dwa inne wydarzenia: Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK oraz Targi SMAKI REGIONÓW. Wszystkie znakomicie się uzupełniają i pozwalają kompleksowo spojrzeć na szanse i wyzwania stojące przez producentami i dystrybutorami żywności oraz gastronomami.

Więcej informacji: www.polagra.pl

Przejdź do: Kalendarium wydarzeń

Produkty

Loading...

Sklep

Cukiernictwo i Piekarstwo (prenumerata)

Cukiernictwo i Piekarstwo (prenumerata)

194,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Lody Inspiracje 2020

Lody Inspiracje 2020

28,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Cukierniczo-piekarskie receptury 2021

Cukierniczo-piekarskie receptury 2021

75,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Dekoracje cukiernicze. Krok po kroku (e-book)

Dekoracje cukiernicze. Krok po kroku (e-book)

59,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz