Jak stworzyć nastrojowe wnętrze w lokalu?

W artykule podpowiadamy, na czym warto się skupić przy projektowaniu wnętrza w lokalu gastronomicznym. Jako przykład przedstawiamy wystrój jednej z nastrojowych cukierni, która znajduje się we Wrocławiu.

Aranżacja wnętrza w lokalu jest równie istotna co poziom świadczonych usług i jakość produktów, które się w nim znajdują. Wystrój stanowi wizytówkę. Pięknie urządzone, nastrojowe wnętrze będzie przyciągać klientów. Jeśli do tego będą czuli się w nim komfortowo, chętnie będą do tego miejsca wracać. Jak się okazuje, klient będzie wracał nie tylko dlatego, że odpowiada mu smak przyrządzanych potraw, ale również dlatego, że czuje się w danym lokalu dobrze. Wbrew pozorom osiągnięcie odpowiedniego efektu nie należy do najprostszych. Aby wnętrze, proponowane produkty oraz to, co chce się klientowi zaoferować, tworzyły spójną całość, należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy pomogą tę pracę skoordynować.

Praca nad projektem

Pracę nad projektem zaczyna się od ustalenia konkretów. Pomocne mogą okazać się odpowiedzi na pytania: jaki produkt będzie oferuje się klientowi, czy będzie miał on możliwość zostać w lokalu na dłużej, jaka jest filozofia firmy. Następnie trzeba to zestawić z możliwościami, jakie stwarza sama lokalizacja. Czy lokal znajduje się w centrum miasta, czy na jego obrzeżach, a może w galerii handlowej? Kolejnymi elementami, na które często nie ma się wpływu, są np. możliwości doświetlenia wnętrza czy dopasowanie się do wymaganych zasad BHP. Sama aranżacja wnętrza jest bardzo istotna. To, w jakim stopniu wykorzysta się przestrzeń, będzie rzutować na późniejsze funkcjonowanie lokalu. Należy przemyśleć zarówno zagospodarowanie przestrzeni, po której będzie poruszał się klient, jak również część przeznaczoną dla personelu.

Przede wszystkim w momencie podjęcia decyzji, jaki lokal został wybrany – czy będzie to kawiarnia, piekarnia, czy cukiernia – trzeba również zastanowić się nad grupą docelową. Czy chcemy stworzyć miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi, czy dedykowane dla studentów, a może dla celów biznesowych? Czy chcemy przyciągnąć gości, żeby w lokalu zostali na dłużej, czy może żeby rotacja odwiedzających była możliwie jak największa? Odpowiedzi na te pytania zdecydowanie ułatwią aranżację wnętrza. Powinniśmy się kierować upodobaniami wyznaczonej grupy docelowej,a nie własnymi. Warto również wziąć pod uwagę produkty, które będą sprzedawane w lokalu. Nawiązanie kolorystyczne lub dodatki pomogą stworzyć wspólną całość. Warto wyobrazić sobie, jak wnętrze ma wyglądać. Następnie skupić się na konkretnych elementach.

Dobieranie kolorystyki

Jednym z pierwszych ważnych elementów jest dobór kolorystyki. Warto wybrać jeden kolor przewodni, a następnie, kierując się zasadami wyznaczonymi przez koło barw, dobrać odpowiednie zestawienie kolorystyczne. W tym wzorniku nie występują trzy kolory: biel, czerń i szarość. Warto pamiętać, że są to kolory, które dobrze komponują się ze wszystkimi innymi kolorami. Zestawienia kolorów na kole możemy podzielić na trzy grupy: monochromatyczne, pokrewne i dopełniające. Monochromatyczne zestawienie to wybór jednego koloru w różnych barwach. Pokrewne to kolory znajdujące się na paskach obok siebie. Natomiast dopełniające znajdują się na kole barw naprzeciwko siebie.

Dobieranie kolorystyki do wnętrza zależy od kilku istotnych czynników. Oprócz dopasowania go do stylu, jaki chce się osiągnąć w lokalu, należy skupić się również na oświetleniu, jakie będzie we wnętrzu. Czy będzie skupiać się ono na świetle dziennym, czy sztucznym? Pomieszczenie jest usytuowane od strony północnej, czy południowej? Czy lokal będzie otwarty od rana, czy dopiero popołudniami? Odcień promieni światła dziennego zależy bowiem od pory dnia. Istotne jest również to, czy pomieszczenie jest duże, czy małe. Wybierając więc kolor, warto sprawdzić, jak będzie on wyglądał w konkretnym oświetleniu, które będzie użyte w lokalu. Również styl, który się wybierze, narzuci poniekąd dobór kolorystyki. Styl skandynawski opiera się na bieli, beżach i pastelowych szarościach. Natomiast urządzając wnętrze w stylu boho lub orientalnym, można postawić na ciemne kolory.

Produkty

Loading...

Sklep

Cukiernictwo i Piekarstwo (prenumerata)

Cukiernictwo i Piekarstwo (prenumerata)

194,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Cukierniczo-piekarskie receptury 2022

Cukierniczo-piekarskie receptury 2022

75,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Cukierniczo-piekarskie receptury 2021

Cukierniczo-piekarskie receptury 2021

75,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Dekoracje cukiernicze. Krok po kroku (e-book)

Dekoracje cukiernicze. Krok po kroku (e-book)

59,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz