Jak stworzyć nastrojowe wnętrze w lokalu?

W artykule podpowiadamy, na czym warto się skupić przy projektowaniu wnętrza w lokalu gastronomicznym. Jako przykład przedstawiamy wystrój jednej z nastrojowych cukierni, która znajduje się we Wrocławiu.

Aranżacja wnętrza w lokalu jest równie istotna co poziom świadczonych usług i jakość produktów, które się w nim znajdują. Wystrój stanowi wizytówkę. Pięknie urządzone, nastrojowe wnętrze będzie przyciągać klientów. Jeśli do tego będą czuli się w nim komfortowo, chętnie będą do tego miejsca wracać. Jak się okazuje, klient będzie wracał nie tylko dlatego, że odpowiada mu smak przyrządzanych potraw, ale również dlatego, że czuje się w danym lokalu dobrze. Wbrew pozorom osiągnięcie odpowiedniego efektu nie należy do najprostszych. Aby wnętrze, proponowane produkty oraz to, co chce się klientowi zaoferować, tworzyły spójną całość, należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy pomogą tę pracę skoordynować.

Praca nad projektem

Pracę nad projektem zaczyna się od ustalenia konkretów. Pomocne mogą okazać się odpowiedzi na pytania: jaki produkt będzie oferuje się klientowi, czy będzie miał on możliwość zostać w lokalu na dłużej, jaka jest filozofia firmy. Następnie trzeba to zestawić z możliwościami, jakie stwarza sama lokalizacja. Czy lokal znajduje się w centrum miasta, czy na jego obrzeżach, a może w galerii handlowej? Kolejnymi elementami, na które często nie ma się wpływu, są np. możliwości doświetlenia wnętrza czy dopasowanie się do wymaganych zasad BHP. Sama aranżacja wnętrza jest bardzo istotna. To, w jakim stopniu wykorzysta się przestrzeń, będzie rzutować na późniejsze funkcjonowanie lokalu. Należy przemyśleć zarówno zagospodarowanie przestrzeni, po której będzie poruszał się klient, jak również część przeznaczoną dla personelu.

...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić subskrypcję.

Dołącz do nas! Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wybranych artykułów publikowanych w „Cukiernictwie i Piekarstwie”
  • Będziesz na bieżąco z nowościami z branży cukierniczo-piekarskiej i lodziarskiej
  • Otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z działu „Aktualności”
  • Skorzystasz z „Bazy produktów” i unikalnej porównywarki produktów
  • Sprawdzisz kalendarium wydarzeń i przeczytasz relacje z imprez branżowych
zarejestruj się

Logowanie

Produkty

Loading...

Sklep

Cukiernictwo i Piekarstwo (prenumerata)

Cukiernictwo i Piekarstwo (prenumerata)

194,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Cukierniczo-piekarskie receptury 2022

Cukierniczo-piekarskie receptury 2022

75,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Cukierniczo-piekarskie receptury 2021

Cukierniczo-piekarskie receptury 2021

75,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Dekoracje cukiernicze. Krok po kroku (e-book)

Dekoracje cukiernicze. Krok po kroku (e-book)

59,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz