POLAGRA 2021

POLAGRA to wydarzenie o najdłuższej tradycji biznesowej w Polsce, jedno z kluczowych w branży spożywczej i HoReCa. Tegoroczną edycję targów zaplanowano na 4-6 października 2021 r.

W ubiegłym roku POLAGRA była jednym z nielicznych wydarzeń branżowych, które, choć na mniejszą skalę, to jednak odbyło się. Jakie plany mają organizatorzy na ten rok?

Ekspozycja – źródło wiedzy i kontaktów

Niewątpliwym atutem POLAGRY jest jej różnorodność i to się na pewno nie zmieni. Ekspozycja ma pozwolić na zapoznanie się z:

  • żywnością stanowiącą odpowiedź na preferencje dietetyczne konsumentów,
  • nowymi technologiami wspierającymi procesy produkcyjne z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa w produkcji żywności, również w branży piekarskiej,
  • rozwiązaniami dedykowanymi sektorowi HoReCa.

Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku uda się też powrócić, we współpracy z partnerami branżowymi, do utworzenia stref dedykowanych polskiej branży mięsnej i mleczarskiej.

Transfer specjalistycznej wiedzy, czyli wydarzenie specjalne

POLAGRA to nie tylko ekspozycja, ale także wydarzenia jej towarzyszące. Nowością w tym roku niewątpliwie będzie zaplanowany na 5 października 2021 r. kongres POLAGRA EXPORT MEETING – proeksportowy projekt współfinansowany przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii. Wydarzenie ma na celu wzmocnienie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw na rynku europejskim oraz pozostałych rynkach zewnętrznych. W programie kongresu zaplanowano prezentacje potencjału poszczególnych grup towarowych, dyskusje, a wzmocnieniem waloru proeksportowego będą spotkania matchmakingowe. W takiej formule kongres niewątpliwie pozwoli na zaprezentowanie Polski jako prężnego, wiarygodnego i konkurencyjnego pod względem jakości i ceny dostawcy wyrobów spożywczych.

Podczas tegorocznej edycji targów odbędzie się także trzydniowe Forum Piekarskie – Zdrowe Pieczywo. Jego organizatorami są Wielkopolskie Koło Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP oraz Cech Cukierników i Piekarzy. Wydarzenie skierowano w szczególności do osób związanych z branżą piekarską, a więc do zawodowych piekarzy oraz cukierników, a także do uczniów szkół zawodowych o profilu piekarskim i cukierniczym. Sercem Forum Piekarskiego – Zdrowe Pieczywo będzie zlokalizowana na terenie ekspozycji targów POLAGRA profesjonalna przestrzeń piekarska. Odbędą się w niej m.in. pokazy mistrzów piekarnictwa. W tym roku w ramach POLAGRY zaplanowano także powrót do pokazów Master Class Show. To wydarzenie przygotowywane przede wszystkim z myślą o restauratorach i szefach kuchni, podczas którego poruszy się m.in. zagadnienia zero waste w kuchni oraz trendu wege. Nie zabraknie tam jednak także wątków piekarsko-cukierniczych, a teoria będzie tylko dodatkiem do warsztatowej pracy znakomitych przedstawicieli gastronomii.

Targi POLAGRA od lat integrują branżę spożywczo-gastronomiczną i są miejscem eksploracji nowych kontaktów biznesowych. Organizatorzy deklarują, że ta tradycja zostanie utrzymana. POLAGRA 2021 będzie, zgodnie z hasłem przewodnim, zaprojektowana ze smakiem, a przy tym z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, pozwoli uczestnikom realizować cele biznesowe w dogodnej dla nich formie.
Więcej informacji

Źródło i fot.: Grupa MTP

Czytaj także: Owoce kandyzowane nagrodzone

Galeria

Produkty

Loading...

Sklep

Cukiernictwo i Piekarstwo (prenumerata)

Cukiernictwo i Piekarstwo (prenumerata)

169,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Lody Inspiracje 2020

Lody Inspiracje 2020

28,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Cukierniczo-piekarskie receptury 2021

Cukierniczo-piekarskie receptury 2021

75,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Dekoracje cukiernicze. Krok po kroku (e-book)

Dekoracje cukiernicze. Krok po kroku (e-book)

59,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz